logo
Kreativita, Jednoduchost & Design.
Zakázková výroba interiérového i exterierového nábytku na míru podle Vašich představ.

Blog

Renovace starého zahradního nábytku ze dřeva

Slunce, vítr a vlhko, které neustále působí na váš zahradní nábytek, mohou způsobit nepěkné praskliny ve dřevě, napadení řasami nebo zašednutí. Díky speciálním přípravkům je možné těmto nežádoucím procesům na dřevě zabránit, případně je opravit a navrátit dřevu nový a upravený vzhled, pokud není vaším cílem přirozené stárnutí dřeva a nedočkavě čekáte na zešednutí 🙂 Pro péči o venkovní nábytek využíváme speciální přírodní oleje Adler Pullex Teaköl, díky tomuto ošetření dřeva, chráníme dřevěné povrchy a prodlužujeme jejich životnost.

Důležitou součástí pěkné a udržované terasy je její nábytek. Aby zašedlý nebo poodlupovaný zahradní nábytek opět vypadal jako nový a byl preventivně chráněn před sluncem, větrem a vlhkem, musí se podrobit renovaci.

Kroky:

Krok 1: Příprava
Uvolňující a odlupující se nátěr musí být před renovací odstraněn kartáčem nebo ruční bruskou. V případě zešednutí je vhodné nábytek ošetřit odstraňovačem šedi Adler Holzentrauer. Tento přípravek můžete nanést štětcem nebo kartáčem a po 10 – 20 minutách působení opláchnout velkým množstvím vody. Nábytek nechte dobře uschnout. Čím je nábytek čistší a důkladněji připravený, tím hezčí a rovnoměrnější bude následný olejový nátěr. Pomocí přebroušení jemnou brusnou houbičkou dosáhnete obzvlášť hladkého povrchu, čehož je důležité docílit zejména u židlí a lehátkek. Nábytek obruste brusným papírem o zrnitosti 120 ve směru vláken dřeva. Tento krok opakujte se zrnitostí 180. Ujistěte se, že povrch dřeva je suchý, čistý a bez prachu, mastnoty a vosku.

Krok 2: První vrstva nanesení oleje
Jako vhodný olej pro ošetření nábytku můžeme doporučit Pullex Teaköl. Olej naneste tence a rovnoměrně hadrem, rounem bez chloupků nebo jemně štětcem. Protože olej rychle proniká do dřeva, musí být přebytek odstraněn do 5 minut suchým bavlněným hadříkem. Pro dosažení dokonalého výsledku olej krátce pomocí brusného rouna vmasírujte do dřeva. To povrch vyhladí a na dotek zjemní. Nechte zaschnout asi 4 hodiny v dobře větraném prostoru.

Krok 3: Druhá vrstva oleje
Po důkladném proschnutí, které může trvat cca 6 hodin, může být nábytek přebroušený opět jemným smirkovým papírem či houbičkou. Pracujte ve směru vláken dřeva a prach důkladně omeťte. Aby byl výsledek opravdu perfektní, podruhé naneste Pullex Teaköl v tenké vrstvě.

Profi-Tip:
Doporučujeme zahradní nábytek a jiné prvky ze dřeva včas a pravidelně (1x ročně) ošetřit. Tak předejdete namáhavé renovaci.

 

Zdroj: https://www.lakyadler.cz/

Žádné komentáře

Omlouváme se, ale možnost přidávat komentáře není aktivní.